« Powrót

Rozdział 22. Imprezy branżowe za granicą - oprogramowanie.DroidCon to organizowane na całym świecie konferencje poświęcone systemowi mobilnemu Android. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2009 roku i od tego czasu gościła m.in. w Londynie, Berlinie, Amsterdamie, Murci, Bukareszcie i Brukseli. Organizatorem wydarzenia jest Mobile Season GmbH. Konferencja skierowana jest do twórców start-upów, deweloperów, producentów sprzętów oraz przedstawicieli sieci operatorów pracujących z systemem operacyjnym Android. Podczas imprezy można zaprezentować swoje rozwiązania inwestorom, zapoznać się z najnowszymi trendami, wymienić się doświadczeniami z najlepszymi specjalistami z branży oraz wziąć udział w warsztatach i hackathonach. Koszt uczestnictwa w każdej edycji konferencji uzależniony jest od daty dokonania rejestracji. Za udział w londyńskim DroidCon, odbywającym się podczas London Mobile Week w październiku 2013 roku trzeba było zapłacić od 50 do 400 funtów. Cena akredytacji studenckiej wynosiła natomiast 50 funtów. Informacje na temat terminów i miejsc, w których odbywają się konferencje, znaleźć można na stronie: http://droidcon.com/. Dokładne programy imprez oraz warunki uczestnictwa dostępne są natomiast na stronach internetowych poszczególnych wydarzeń.

WordCamp to cykl wydarzeń organizowanych na całym świecie poświęconych popularnemu, bezpłatnemu systemowi zarządzania treścią WordPress. Pierwsza konferencja odbyła się w San Francisco w 2006 roku. Od tego czasu zorganizowanych zostało już ponad 200 imprez w 38 krajach wszystkich kontynentów. Spotkania te, organizowane przez społeczności użytkowników WordPressa, skierowane są do programistów, twórców witryn www, blogerów oraz wszystkich osób zainteresowanych nowymi technologiami. Konferencje mają charakter nieformalny, a udział w imprezie jest okazją do poszerzenia sieci kontaktów, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz zapoznania się z najnowszymi zastosowaniami systemu operacyjnego WordPress w projektach edukacyjnych, komercyjnych i informacyjnych. W 2010 roku WordCampy pojawiły się również w Polsce – do tej pory kolejne edycje odbyły się w Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu. Bilet wstępu na wrocławską imprezę w 2013 roku kosztował 70 zł. Informacje na temat planowanych w najbliższym czasie WordCampów oraz warunki uczestnictwa znajdują się na stronie: http://central.wordcamp.org/. Osoby, instytucje i społeczności chcące zająć się organizacją wydarzenia w swoim regionie znajdą szczegółowe informacje i wskazówki pod adresem: http://central.wordcamp.org/become-an-organizer/.

Międzynarodowe Targi Oprogramowania i Usług Informatycznych CIS odbywają się na początku września w Nankinie w Chinach. Organizatorem wydarzenia jest Rada Chin ds. Promocji Handlu Zagranicznego (CCPIT). Podczas targów swoją ofertę prezentuje corocznie ponad 1000 firm z całego świata, które związane są z sektorem oprogramowania.

Impreza skierowana jest do pracowników przedsiębiorstw związanych z branżą IT, fanów gier, przedstawicieli mediów branżowych i parków technologicznych oraz środowiska akademickiego. Ekspozycja targów podzielona jest na poszczególne kategorie dotyczące narzędzi i języków oprogramowania, systemów operacyjnych, aplikacji mobilnych, animacji i gier komputerowych oraz usług konsultingowych. Podczas kilkudniowego wydarzenia organizowana jest też konferencja poświęcona nowym technologiom.

Szczegółowe informacje o warunkach uczestnictwa dla osób odwiedzających i wystawców znajdują się na stronie: http://www.cis-expo.com/EN_home/Notice.html. to cykl wydarzeń organizowanych na całym świecie poświęconych popularnemu, bezpłatnemu systemowi zarządzania treścią WordPress. Pierwsza konferencja odbyła się w San Francisco w 2006 roku. Od tego czasu zorganizowanych zostało już ponad 200 imprez w 38 krajach wszystkich kontynentów. Spotkania te, organizowane przez społeczności użytkowników WordPressa, skierowane są do programistów, twórców witryn www, blogerów oraz wszystkich osób zainteresowanych nowymi technologiami. Konferencje mają charakter nieformalny, a udział w imprezie jest okazją do poszerzenia sieci kontaktów, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz zapoznania się z najnowszymi zastosowaniami systemu operacyjnego WordPress w projektach edukacyjnych, komercyjnych i informacyjnych. W 2010 roku WordCampy pojawiły się również w Polsce – do tej pory kolejne edycje odbyły się w Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu. Bilet wstępu na wrocławską imprezę w 2013 roku kosztował 70 zł. Informacje na temat planowanych w najbliższym czasie WordCampów oraz warunki uczestnictwa znajdują się na stronie: http://central.wordcamp.org/. Osoby, instytucje i społeczności chcące zająć się organizacją wydarzenia w swoim regionie znajdą szczegółowe informacje i wskazówki pod adresem: http://central.wordcamp.org/become-an-organizer/.

Międzynarodowe Targi Oprogramowania i Usług Informatycznych CIS odbywają się na początku września w Nankinie w Chinach. Organizatorem a
wydarzenia jest Rada Chin ds. Promocji Handlu Zagranicznego (CCPIT). Podczas targów swoją ofertę prezentuje corocznie ponad 1000 firm z całego świata, które związane są z sektorem oprogramowania.

Impreza skierowana jest do pracowników przedsiębiorstw związanych z branżą IT, fanów gier, przedstawicieli mediów branżowych i parków technologicznych oraz środowiska akademickiego. Ekspozycja targów podzielona jest na poszczególne kategorie dotyczące narzędzi i języków oprogramowania, systemów operacyjnych, aplikacji mobilnych, animacji i gier komputerowych oraz usług konsultingowych. Podczas kilkudniowego wydarzenia organizowana jest też konferencja poświęcona nowym technologiom.
Szczegółowe informacje o warunkach uczestnictwa dla osób odwiedzających i wystawców znajdują się na stronie: http://www.cis-expo.com/EN_home/Notice.html.
Przypisy
Bibliografia

Literatura:

1. R. Caves, Creative Industries. Contracts between Art and Commerce, Cambridge, Harvard University Press 2000.
2. Ł. Mamica, Wzornictwo przemysłowe jako sektor przemysłów kreatywnych, „Problemy rozwoju regionalnego", 244/2012.
3. M. Stefanowski, Wzornictwo w Polsce dzisiaj, Warszawa 2007, http://www.spfp.diz.pl/wzornictwodzisiaj.pdf, [odczyt z 16.08.2013].
4. A. Saj, Wzornictwo (design) wobec kreatywności i innowacji w gospodarce i edukacji, [w:] Kształtowanie zachowań innowacyjnych, przedsiębiorczych i twórczych w edukacji inżyniera, red. J. Skonieczny, Wrocław, Indygo Zair Media 2011.
5. O. Wainwright, What’s the point of architecture and design festivals?, The Guardian, http://www.theguardian.com/artanddesign/architecture-design-blog/2013/jun/21/architecture-design-festivals-biennales, [odczyt z 6.08.2013].
6. M. Korzeniowska-Marciniak, Międzynarodowy rynek dzieł sztuki, Universitas, Kraków 2001.
7. J. Michalski, The art market in Poland 1985-2005: Practice and Experience, Galeria Zderzak, Kraków-Berlin 2005.
8. O. Velthuis, Talking prices. Symbolic Meanings of Prices on the Market for Contemporary Art, Princeton 2007.
9. P. Watson, Dom aukcyjny Sotheby’s za zamkniętymi drzwiami, Warszawa 2002.
10. Rynek sztuki. Aspekty prawne, pod red. W. Kowalskiego i K. Zalasińskiej, Lex a Wolters Kluwer business, Poznań 2011.
11. Ekspert kontra dzieło sztuki. Rozpoznawanie falsyfikatów oraz fałszywych atrybucji w sztukach plastycznych, pod red. R. D. Spencera, Ośrodek Ochrony Zbiorów Publicznych, Warszawa 2009.
12. M. Raszewska, 30 x WST. Warszawskie Spotkania Teatralne 1965-2010, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa 2010.
13. Wątroba. Słownik polskiego teatru po 1997 roku, Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Warszawa 2010.
14. A. Bobran, Oldschool Computer Party 2011, http://tektura.wordpress.com/2011/10/07/oldschool-computer-party-22-10-2011/, [odczyt:20.08.2013].
15. M. Kostarczuk, Poznań Game Arena wraca na MTP. Co zobaczą gracze?, http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/679935,poznan-game-arena-powraca-na-mtp-co-zobacza-gracze-zdjecia,id,t.html?cookie=1, [odczyt 20.08.2013].
16. P. Pustkowiak, Raport Wprost o rynku wydawniczym, http://www.wprost.pl/ar/389934/Raport-Wprost-o-rynku-wydawniczym/?pg=0, [odczyt 20.08.2013].
17. A. Jakimiak, Pozornie przyswojone zjawiska, http://www.dwutygodnik.com/artykul/4660-pozornie-przyswojone-zjawiska.html [odczyt: 1.08.2013].
18. Ł. Gołębiewski, Śmierć książki. No Future Book, Biblioteka Analiz, Warszawa 2008.
19. G. Lossious, 5 Trade Publishing Trends to Watch For, http://publishingperspectives.com/2013/01/5-trade-publishing-trends-to-watch-for-in-2013/, [odczyt z 7.08.13].
20. D. Wójcicki, Targi też dla architektów, http://www.zawod-architekt.pl/artykuly/za0804_targi.html, [odczyt z 5.08.2013].

Strony internetowe:

1. http://katalog-design.pl/ – portal poświęcony wzornictwu, skupiający szeroką ofertę polskich designerów i biur projektowych. Czytelny katalog umożliwia łatwą nawigację wśród 14 kategorii, w których znajdują się, m.in. baby design, design koncepcyjny, opakowania, ale również blogi o designie, instytucje czy wydarzenia.

2. http://designitpoland.com/ – to jeden z kilku polskich portali poświęconych wzornictwu, w którym można znaleźć szczegółowe informacje na temat projektantów oraz nadchodzących wydarzeń, takich jak festiwale czy konkursy.

3. http://www.thedesigntrust.co.uk/ – strona w języku angielskim dla designerów prowadzących własną działalność biznesową. Niezwykle bogate źródło praktycznych informacji wzbogaconych o rady ekspertów w tej dziedzinie. Strona podzielona jest na podkategorie, m.in. poświęcone strategii i planowaniu, finansom, marketingowi czy zarządzaniu.

4. http://designalive.pl/ – strona kwartalnika „Design Alive” przeznaczonego dla projektantów oraz wszystkich czytelników zainteresowanych designem. Bogate źródło informacji dla osób chcących pozostać na bieżąco z polskimi, jak i światowymi trendami.

5. http://www.iwp.com.pl/ – strona Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, jednostki naukowo-badawczej zajmującej się wzornictwem i zarządzeniem wzornictwem (design management). Na stronie można znaleźć wyczerpujące informacje z zakresu projektów edukacyjnych organizowanych przez IWP, doradztwa oraz promocji designu.

6. http://www.cosmit.it/it/ – strona organizatora największych targów wzornictwa przemysłowego i sztuki użytkowej Salone Internazionale del Mobile oraz imprez towarzyszących. Znajdują się na niej wszelkie informacje dotyczące tego potężnego wydarzenia, jak również porady dotyczące poruszania się po mieście i zakwaterowania.

7. http://www.sohofactory.pl/ – strona internetowa warszawskiego kompleksu wystawowego, na której można znaleźć informacje dotyczące największych imprez stołecznego świata designu, jak Wawa Design Festiwal czy Creative Mixer.

8. http://www.targi-ksiazki.waw.pl - strona internetowa Targów Książki w Warszawie.

9. http://www.fashionweek.pl - oficjalna strona Tygodnia Mody w Łodzi z harmonogramem pokazów, opisem projektantów i imprez towarzyszących oraz linkiem do rejestracji.

10. http://www.conradfestival.pl/pl - strona internetowa Festiwalu Conrada zawierająca najnowsze informacje oraz program wydarzenia.

11. http://www.targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/targi/3-targi-ksiazki-dla-dzieci/o-imprezie.html - strona internetowa krakowskich Targów Książki dla Dzieci.

12. http://festiwal.portalkryminalny.pl/ - strona dla polskich miłośników kryminałów zawierające informacje o Międzynarodowym Festiwalu Kryminału.

13. http://www.kochamantyki.pl/kalendarium/caloroczne-kalendarium-gield.html - dla tych, którzy planują odwiedzić polskie miasta i miasteczka w poszukiwaniu antyków, utworzono specjalne kalendarium z wyznaczeniem miejsc, czasu organizowania targowisk, a nierzadko także kontaktem z organizatorami.

14. http://komiksfestiwal.com - strona Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi.

15. http://odnalezionewtlumaczeniu.pl/ - strona internetowa Gdyńskich Spotkań Tłumaczy Literatury.

16. http://www.targimodypoznan.pl - oficjalna strona Targów Mody w Poznaniu.

17. http://www.hushwarsaw.com/ - strona targów HUSH WARSAW.

18. http://sciegi.com - strona Ściegów, wcześniejszego projektu organizatorek HUSH, prezentująca projektantów, którzy wzięli udział we wcześniejszych edycjach.

19. http://starybrowar5050.com/artandfashionfestival/aff7/3183 - strona Art&Fashion Festival w Poznaniu.

20. http://www.marktcom.de/ - zbiorcze informacje na temat targowisk w Niemczech odnajdziemy na przykład na stronie.